Převzali jsme ocenění Regionální potravina za Harrach - Tmavý ležák

JV4V sobotu 3. 9. 2022 jsme z rukou hejtmana Kraje Vysočina Vítězslava Schreka slavnostně převzali ocenění Regionální potravina pro Harrach - Tmavý ležák.

Co je to Regionální potravina?

Toto označení uděluje každoročně Ministerstvo zemědělství nejkvalitnějším zemědělským a potravinářským výrobkům z České republiky. Značka Regionální potravina je tak zárukou, že produkt i suroviny, ze kterých je vyroben, pochází z domácí produkce.

Takto označené produkty jsou navíc díky krátkým distribučním cestám čerstvější a mají lepší chuť i vůni. Mimo to prokazují vždy i jistou jedinečnost, ať už se jedná o tradiční recepturu typickou pro daný kraj, originální výrobní postup, anebo využití specifické regionální suroviny.

V rámci Kraje Vysočina se do soutěže letos přihlásilo 20 výrobců s celkem 65 produkty. Ocenění získalo 9 z nich; náš Harrach už podruhé. Kompletní seznam oceněných produktů najdete na www.regionalnipotravina.cz.

Harrach - Tmavý ležák

Tradiční tmavý ležák plzeňského typu vyniká krásnou karamelově-kávovou vůní. Ve středně plné chuti se potom mísí výrazná složka karamelového sladu s chmelovou hořkostí, která je velmi dobře vyvážená a podtrhuje celkový charakter tohoto nesladkého tmavého piva.

V naší nabídce ho stejně jako jeho světlého kolegu Harrach Original najdete už od roku 2004, kdy jsme minipivovar uvedli do provozu.

Prohlédněte si fotografie z předávání cen: