JV 2015_01-banner750x120_late-checkout!(1)

Velké Meziříčí a Vysočina - kam vyrazit

Vítejte ve Velkém Meziříčí

Velké Meziříčí - záběr z dronu

 

Sportovní vyžití

Pro vyznavače zimních sportů nabízíme ubytování vzdálené pouze 5 minut od zimního stadionu a 10 minut od Ski centra na Fajtově kopci, kde je v provozu zasněžovaná sjezdovka. 

V létě zase můžete využít služeb místního koupaliště nebo navštívit nově zbudované discgolfové hřiště Kunšovec. Okolí Velkého Meziříčí je protkané udržovanými cyklostezkami.

Pro vyčištění hlavy a udržení kondice v jakémkoliv počasí může přijít vhod posilovna (300 metrů od hotelu). Doporučujeme také místní wellness a fitness centrum.

Noční život

Příjemnou večeři s přáteli u piva nebo vína můžete strávit v naší restauraci. Kdo se chce víc vyřádit, jistě ocení blízkost diskotéky Panorama.

Výlety v okolí hotelu

Ubytování v srdci Vysočiny přímo vybízí k výletům po okolí. Krásy zachovalé přírody můžete obdivovat v přilehlých přírodních parcích Nesměřské údolí a Balinské údolí, které jsou vhodné pro procházky i výlety na kole. Oblíbený výlet je také na Vodní nádrž Mostiště.

Památky ve Velkém Meziříčí

K nejvýznamnějším památkám ve městě patří zámek (původně hrad z 12. století, dnes muzeum), dvě synagogy, pozůstatky po židovské čtvrti a kostel sv. Mikuláše s vyhlídkovou věží.

O dalších zajímavých místech se dočtete na webu města V.M. nebo na Turistickém portálu Velké Meziříčí

 

Zajímavosti a blízká města na Vysočině

Třebíč

Třebíč je po Jihlavě druhým největším městem Vysočiny. Doporučujeme navštívit proslulé židovské město a baziliku sv. Prokopa, kde sídlí Muzeum Vysočiny Třebíč. Památky byly zapsány do Seznamu světového dědictví UNESCO společně se židovským hřbitovem. Délka cesty do Třebíče: 20 minut. 

Třebíč - tip na výlet

 

Brno

Náš hotel je také díky své poloze a blízkosti dálnice dobrým místem k přenocování při návštěvě veletrhů na výstavišti v Brně (BVV – výstavy psů, autosalon, motosalon, veletrhy motocyklů, mezinárodní strojírenský veletrh a Vánoční trhy). Možnosti vyžití v Brně jsou prakticky neomezené. Délka cesty do Brna: 40 minut.

Šiklův mlýn (Šikland)

Největší přírodní zábavní areál v ČR, který je rozdělen do několika částí. Z nich nejvýznamnější je westernové městečko Šiklův mlýn ve Zvoli nad Pernštejnem. Dále pak strašidelný zámek Draxmoor a novinkou je Krokodýl park v Dolní Rožínce. Délka cesty do Šiklandu: 35 minut.

Telč

Historické jádro města patří k nejcennějším městským památkovým rezervacím na Moravě a v roce 1992 bylo zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Město Telč si udržuje výjimečné panorama, které není narušeno převýšenou panelovou výstavbou. Dominantami města jsou renesanční zámek a náměstí. Délka cesty do Telče: 1 hodina.

Telč - tip na výlet

 

Jihlava

Jihlava je centrem kraje Vysočina. Součástí města je ZOO, která se takřka každým rokem rozšiřuje. Dobrodružné povahy mohou navštívit Jihlavské podzemí (katakomby) - po Znojmě se jedná o druhý nejrozlehlejší podzemní komplex v republice. Rekreaci nabízí aquapark Vodní Ráj. Délka cesty do Jihlavy: 35 minut.

Žďár nad Sázavou

Nejvýznamnější stavební památkou ve Žďáru nad Sázavou je bezesporu poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, postavený ve slohu barokní gotiky (památka UNESCO). Centrum města se rozkládá kolem nepravidelného čtyřúhelníkového náměstí Republiky, v jehož středu stojí barokní morový sloup. Délka cesty do Žďáru: 40 minut.

Žďár nad Sázavou - tip na výlet

 

Pernštejn

Pernštejn je jedním z nejnavštěvovanějších moravských hradů, který láká turisty ze širokého okolí. Už z daleka jsou nad lesy vidět špičky věží majestátního hradu. Délka cesty k Pernštejnu: 45 minut.

 

Ostatní kulturní památky a pamětihodnosti

Za návštěvu stojí také zámek v Náměšti nad Oslavou ze 13. století a vycpaniny zoologického depozitáře v renesančním zámku v Budišově.

Ubytování v našem hotelu je bezesporu nejlepší volbou i pro návštěvu ostatních měst v okolí – například Velká Bíteš, Křižanov, Měřín a Mostiště. Pro návštěvníky nemocnice sv. Zdislavy doporučujeme podívat se i na nedalekou mostišťskou přehradu.

 

Kam za sportem v okolí

Vysočina je rájem cyklostezek v pěkné přírodě. Nejlepší sportovní areály v okolí jsou Areál sportu v Bystřici nad Pernštejnem, Sportovní areál Laguna s aquaparkem v Třebíči, Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě a kompletní zázemí krajského města Jihlavy

areal sportu bystrice

 

Tipy pro rodiny s dětmi

Kromě zmíněného Šiklandu u Zvole a Vodního ráje v Jihlavě si nenechte se svými dětmi ujít několik okolních cílů a zábavních center na Vysočině i v sousedních krajích, které stojí za to.

plavani-deti-zabava

Kde nás najdete
ve Velkém Meziříčí
Třebíčská 342/10
v blízkosti dálnice D1

Dojezdnost 5 minut z exitu 146 a 141.

 

 

Návštěvní kniha

Pěkný interiér, nezakouřené prostředí, příjemná obsluha, chutné jídlo a čisté záchody. Výborné místní pivo Harrach

Roman Cejka, booking.com
Virtuální prohlídka Prohlédněte si naše prostory on-line

 

 

Nahoru
string(5) "cs-cz"